WYCIECZKI FAKULTATYWNE - ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE:

 

1. Stary Dubaj

Koszt: 60 USD/osoba

Dubaj to miasto wyrastające z piasków pustyni, które na każdym kroku oferuje coś nowego, łącząc ze sobą tradycję z nowoczesnością. Trasa wycieczki poprowadzi Państwa wzdłuż imponującego kanału Dubai Creek, przez zabytkową dzielnicę Bastakiya, gdzie podziwiać można fascynujące domy, zbudowane przez bogatych kupców. Następnie uczestnicy odwiedzą 225-letni fort Al Fahidi, gdzie znajdują się cenne zbiory Muzeum Dubaju, opisujące historię i kolejne fazy rozwoju miasta. Kolejnym etapem wycieczki jest rejs Abrą - tradycyjną łodzią, na drugą stronę kanału, gdzie znajduje się Targ Przypraw i Targ Złota (Gold Souk). Po drodze do Burdż al-Arab — najbardziej luksusowego hotelu na świecie, przewidziany jest postój na zdjęcia tuż obok Meczetu Dżumajra — architektonicznej wizytówki Dubaju.

 Dla chętnych:

Zakończenie wycieczki lunchem w restauracji hotelu Burj Al Arab.

Koszt: 175 USD/osoba

 

2. Nowoczesny Dubaj + Burj Khalifa

Koszt: 95 USD/osoba

Wycieczka „ Nowoczesne miasto Dubaj” to najlepszy sposób na zapoznanie się z jedną z najbardziej znanych destynacji turystycznych na Świecie. Dubaj to najszybciej rozwijające się miasto z panoramą wieżowców oraz najbardziej luksusowymi hotelami na świecie. Wycieczka rozpoczyna się od najwyższego budynku na świecie – Burj Khalifa usytuowanego w sąsiedztwie największego centrum handlowego Dubai Mall. Uczestnicy będą mieli okazję wyjechać szybką windą na najwyższy na świecie taras widokowy „At the top”. Przemieszczająca się z prędkością 10 m/s winda od podłogi po sufit jest przeszklona i gwarantuje zapierający dech widok na miasto, pustynię i morze.

Kolejnym punktem programu będzie wizyta w akwarium o długości 51 metrów i pojemności 10 mln litrów wody, w którym żyją tysiące rozmaitych, egzotycznych wodnych stworzeń. Następnie przejazd dzielnicą Dubai Marina stwarzającą ekskluzywne środowisko do życia, rekreacji i biznesu orazsztuczny półwysep Palm Jumeirah zachwycający cały świat swą wielkością i oryginalnością.

Zatrzymamy się na zrobienie kilku zdjęć przed znanym ze względu na swą architekturę i położenie hotelem Atlantis z największym parkiem wodnym na Bliskim Wschodzie.

Udamy się także na tętniące życiem i urzekające klasyczną arabską atmosferą targowisko Souk Madinat Jumeirah. Uliczki wypełnione otwartymi straganami, kameralnymi galeriami, sklepami i restauracjami tworzą niepowtarzalny klimat. Ponadto z Souk Madinat Jumeirah rozciąga się wspaniały widok na znany na całym świecie hotel Burj Al Arab.

Dla chętnych:

Afternoon Tea w hotelu Burj Al Arab.

Koszt: 150 USD/osoba

 

3. Abu Dhabi - city tour

Koszt: 80 USD/osoba

Abu Dhabi jest stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich i siedzibą Federalnej Rady Narodowej. Rejon Abu Dhabi to jeden z największych producentów ropy na świecie, jednak władze w ostatnich latach aktywnie dążyły do dywersyfikacji gospodarczej poprzez inwestycje w usługi finansowe i turystykę. Wycieczka rozpoczyna się w Dubaju, w porcie — Jebel Ali. Stąd podróż do Abu Zabi zajmie 1,5 godziny. Nowe budynki Abu Dhabi olśniewająco wzbogacają panoramę miasta, podobnie jak majestatyczny Wielki Meczet — trzeci co do wielkości meczet na świecie (cały kompleks pokrywa obszar o powierzchni ponad 12 hektarów). Przejazd przez samo centrum miasta zapewni niezapomniane wrażenia, zobaczyć będzie można między innymi plac Union Square, pełen symbolicznych motywów zainspirowanych zwyczajami tego kraju. Po przejeździe wzdłuż ulicy Corniche uczestnicy trafią do zabytkowej wioski Heritage Village — utworzonej przez nieżyjącego Jego Wysokość Szejka Zayed Ben Sultan al Nahyan jako przypomnienie o przeszłości dla młodych pokoleń. Na koniec można będzie wybrać się na zakupy w Marina Mall — centrum handlowym w Abu Dhabi, pełnym wszelkiego rodzaju luksusowych butików i sklepów z pamiątkami.

Dla chętnych:

Zakończenie wycieczki lunchem w Emirates Palace.

Koszt: 90 USD/osoba

 

4. Dhow Cruise Dinner – kolacja na tradycyjnej arabskiej łodzi

Koszt: 45 USD/osoba

Doskonała okazja do spędzenia odprężającego wieczoru na tradycyjnie udekorowanej, drewnianej łodzi Dhow, przemierzającej skąpany w świetle księżyca Kanał Dubajski. Bezgłośnie sunąc po zatoce, łódź mija kolejne punkty Dubaju, lśniące na tle rozgwieżdżonego nieba. O tej porze zarówno tradycyjna, jak i nowoczesna architektura miasta ukazuje swoje prawdziwe piękno.

 

5. Pustynne safari

Koszt: 50 USD/osoba

Szalona przejażdżka po wydmach zapewni niezapomniane do wrażenia. Nasze safari oferuje możliwość zobaczenia złocistych wydm Arabii podczas jazdy terenowym samochodem. Podróż przewiduje postój na najwyższej wydmie w celu podziwiania pięknego zachodu słońca i odświeżenia się łykiem wody mineralnej. Kolejnym punktem jest wizyta w autentycznym obozowisku Beduinów w samym sercu pustyni, gdzie na strudzonych wędrowców czekają napoje bezalkoholowe, woda, herbata, kawa oraz atrakcje takie jak malowanie henną czy przymierzanie lokalnych strojów. Można tu także pojeździć na wielbłądzie oraz spróbować fajek wodnych o różnych smakach. Jedną z nocnych atrakcji będzie czarujący pokaz tańca brzucha do rytmu arabskiej muzyki. Aby posilić się po dniu pełnym przygód, będzie można skorzystać z bufetu z doskonałymi daniami z grilla.